Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Beata Przybytek – koncert

24 marca, 19:00 - 20:30

24.03.2020 godz. 19.00

Beata Przybytek – śpiew
Bogusław Kaczmar – fortepian / instr. klawiszowe
Tomasz Kałwak – instr. klawiszowe
Andrzej Gondek – gitara
Adam Kowalewski – bas
Filip Mozul – perkusja

Po nagrodzonej „Mateuszem Trójki” płycie „I’m Gonna Rock You” Beata Przybytek zaproponowała autorski album „Today Girls Don’t Cry”. Płyta zawiera zróżnicowany repertuar będący ekscytującą podróżą poprzez muzyczne stylistyki – można odnaleźć tu elementy bluesa, jazzu, soulu, R’n’B, funky, muzyki latynoskiej, a także gospel.
Wszystkie utwory skomponowane zostały przez Przybytek, a w słowa ubrali je wybitni autorzy: Alicja Maciejowska, Grzegorz Wasowski i Dariusz Dusza. Jako bonus song pojawia się piosenka autorstwa Jakuba Chmielarskiego do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego „Dotyku Motyl”.

„Głos to doprawdy niezwykły. Niski i mocny, ekspresyjny, o nieco chropawej, „czarnej” barwie. Szerokim zakresem naturalnych dyspozycji wokalnych Beata Przybytek operuje w sposób różnorodny i przemyślany. Efektem jest jazzowy śpiew najwyższej próby.”
Adam Poprawa, „Tygodnik Powszechny”

„Rewelacja. Moim skromnym zdaniem od czasów Urszuli Dudziak nie było w Polsce tak wyraziście i ekspresyjnie śpiewającej wokalistki jazzowej. Ponadto styl oraz barwa głosu, jaką prezentuje Beata, tak charakterystyczna dla wokalistek czarnych powoduje, iż wyróżnia się ona (oczywiście pozytywnie) spośród polskich wykonawczyń muzyki jazzowej.”
Andrzej Chojnacki, „Od Przybytek głowa nie boli…”, „Jazz Forum”

„Ktoś stwierdził, że od Przybytek głowa nie boli. To mało powiedziane – w głosie Beaty Przybytek naprawdę można się zakochać.(…) Ciepły, czasem lekko zachrypnięty, raz naturalnie czysty, biały, innym razem sprawiający wrażenie stylowo-czarnego. Nigdy jednak zmanierowany!(…) Beata Przybytek to artystka w pełni dojrzała i spełniona.”
Tomasz Jakub Handzlik, „Gazeta Wyborcza”

„Beata Przybytek czerpie, jak widać, z samych dobrych, głównie amerykańskich źródeł, a jakość tych piosenek i ich wykonanie nie ustępuje produkcjom uwielbianych na świecie gwiazd okołojazzowego śpiewania. Lubicie Norah Jones? Kochacie Lizz Wright? Wielbicie Esperanzę Spalding? Jesteście w domu. Przybytek to ta sama liga. ”
Adam Domagała, „Z dżezem lżej”

I HAD A CHAT https://www.youtube.com/watch?v=SMD1b7_N7_E
TODAY GIRLS DON’T CRY https://www.youtube.com/watch?v=2REz0ZFMdUw
DELICATE FLOWER https://www.youtube.com/watch?v=uF5b4wWArSI

Szczegóły

Dzień:
24 marca
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria:

Organizator

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Telefon:
13 463 10 42
Email:
Strona:
www.sdksanok.pl

Miejsce

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Adres
Mickiewicza 24, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 463 10 42
Strona:
http://www.sdksanok.pl/