Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – BALET

8 grudnia 2017, 18:00 - 20:00

| 60zł

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
Balet w 2 aktach

ROYAL LVIV BALLET

8 grudnia 2017 godz.18.00

cena biletu 60 zł
czas trwania – 2 godziny
Artyści i Luminarze Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu
im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”

ROYAL LVIV BALLET

Choreografia Arthur Saint-Leon

Baletmistrz inscenizacji – Victor Szczerbakov, Paweł Stalinsky.

Artyści inscenizacji – artysta ludowy Ukrainy Jarosław Bryń.

Reżyseria obrazu cyfrowego – Sergey Garmash.

Kostiumy – Joanna Malecka.

Artyści Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu zapraszają na spektakl  „Królewna Śnieżka”!

Royal Lviv Ballet to zespół złożony z najlepszych solistów, zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof.
Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

„Królewna Śnieżka” 

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy sypały się płatki śniegu jak pierze z rozprutej pierzyny, siedziała królowa przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Tak szyjąc i patrząc na śnieg ukłuła się w palec i trzy krople krwi upadły w śnieg. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: „Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban”. Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

Spektakl w wykonaniu Royal Lviv Ballet to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

Szczegóły

Dzień:
8 grudnia 2017
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
60zł
Kategoria:

Organizator

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Telefon:
13 463 10 42
Email:
Strona:
www.sdksanok.pl

Miejsce

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Adres
Mickiewicza 24, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 463 10 42
Strona:
http://www.sdksanok.pl/