Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Maria Piątek / Sabina Twardowska Wojny domowe i inne strategie radzenia sobie ze stresem

29 września, 10:00 - 17:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Co tydzieńna Wtorek, Środa, Czwartek, i Piątek aż do 1 października 2021
BWA Galeria Sanocka zaprasza:
 
Maria Piątek / Sabina Twardowska
Wojny domowe i inne strategie radzenia sobie ze stresem
 
wernisaż: 03.09.2021
godzina 18:00
wystawa trwa: 04.09 – 01.10.2021
 
„Prace Marii Piątek i Sabiny Twardowskiej to z jednej strony swego rodzaju dziennik rejestrujący wszystko, co wokół artystek dzieje się w obszarze ich prywatnego terytorium (pojętego dość szeroko), a z drugiej zaś ustawiczna, kompulsywna wręcz autoterapia stanowiąca odtrutkę na tą samą przetrawianą wciąż na nowo rzeczywistość. Powstające ciągi obrazów nie pozbawione są ironicznego komentarza, często zamieszczonego w obrębie pracy w postaci tekstów quasi reklamowych, a w istocie słodko gorzkich refleksji obu artystek.
W obu przypadkach prace poza narracyjnością przekazu oferują widzom niezwykłą feerię barw i form powodując, że odbiorca ma szansę w niemal bezpośredni sposób zetknąć się z żywiołową malarską energią. Kolor to, obok układających się w swoistą opowieść cytatów z rzeczywistości, najmocniej działający element prezentowanych obrazów.
Wojny ze światem rozgrywane w zaciszu domowym materializując się w formie obrazu stają się jedyną właściwą dla artystek strategią radzenia sobie z tego świata niedoskonałością i jednocześnie formą jego apoteozy – mimo wszystko.” /Maria Piątek/
Maria Piątek – malarka sięgająca w obrazach po znaki kultury masowej, które w swej praktyce malarskiej traktuje jako element pozwalający opisać mapę stanu własnej świadomości. Absolwentka ASP w Warszawie, doktorat w 2012 roku obroniła w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach, stopień doktora habilitowanego uzyskała w 2020 na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Obecnie pracuje na kierunku Grafika Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie prowadzi pracownię malarstwa i rysunku, a także jest dziekanem Wydziału nauk Humanistycznych.
Sabina Twardowska – malarka, graficzka, ilustratorka w swych pracach inspirująca się szeroko rozumianą pop kulturą, wobec zjawisk której często dystansuje się w ironiczny i niepozbawiony humoru sposób. Absolwentka ASP w Warszawie, doktorat w 2018 roku obroniła w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Obecnie pracuje na kierunku Grafika Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie prowadzi dyplomującą pracownię ilustracji.
ZAPRASZAMY!!

Szczegóły

Dzień:
29 września
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria:
Strona:
https://bwa.sanok.pl/

Organizator

Nazwa
BWA Galeria Sanocka
Telefon:
13 463 60 30
Email:
Strona:
http://bwa.sanok.pl/

Miejsce

Nazwa
BWA Galeria Sanocka
Adres
Rynek 14, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 463 60 30
Strona:
http://bwa.sanok.pl/