Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Plenerowy Spektakl Teatralny „Poza Czasem”

9 sierpnia 2019, 20:30 - 22:00

Urząd Miasta Sanoka, BWA Galeria Sanocka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zapraszają na Plenerowy Spektakl Teatralny 

POZA CZASEM

w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy

9.08.2019

Miejsce – Rynek

Godzina – 20.30

Wstęp: Bezpłatny

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych Teatr wystąpi 15.08 o godzinie 20.30

 

Teatr Akt  jest niezależną grupą teatralną działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku.  Początkowo zespół tworzył w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę, podróżując do dużych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji.  Od 2010 roku siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich  projektów artystycznych.

Spektakl  Poza czasem

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Spektakl został przygotowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą.

Premiera – 2014
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka grana na żywo – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski
Fotografia i grafika – Hektor Werios
Produkcja – Teatr Akt
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Grzegorz Rajs

Organizatorzy: Urząd Miasta Sanoka, BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

 

Szczegóły

Dzień:
9 sierpnia 2019
Godzina:
20:30 - 22:00
Event Categories:
,

Miejsce

Nazwa
Rynek w Sanoku
Adres
Rynek 14, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map