Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Przemysław Pokrywka – Mutacje i multiplikacje form kulistych

6 stycznia 2018, 10:00 - 14:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Co tydzieńna Sobota aż do 4 lutego 2018

wystawa-w-sanoku-plakat-715x1024

„Jestem. Za pomocą zmysłów poznaję rzeczywistość. Jako jednostka społeczna koduje określone obrazy, schematy relacji, kategoryzuje… Czerpię z dorobku cywilizacyjnego i korzystam z jej wygód. Żyję !
Czasem jednak bywam zmęczony i przytłoczony powtarzalnością świata. Szukam wówczas inspiracji tam gdzie nie patrzy większość. W miejscach gdzie rzeczywistość dotyka abstrakcji – w zdegradowanych wytworach przemysłu, w świecie mikroform organicznych, w zachwycie nad źdźbłem wyrosłym w betonowej szczelinie…
Jakiś czas temu z odmętów moich zainteresowań kulturowo-naukowych wyłonił się fenomen kuli – formy uniwersalnej, na przestrzeni wieków obrosłej przeróżnymi znaczeniami i mnogą symboliką. Jako forma centralna w panteonie inspiracji, w naturalny sposób stała się ona celem moich poszukiwań oraz pretekstem dla malarskiej wypowiedzi.
Kula – planet, kula – głowa, bila do gry, jajo… W tworzonych od kilku lat obrazach jawi się modułem, który w relacji z innymi elementami tworzy właściwy kontekst i wyznacza ścieżki interpretacji, których przyjemność odnajdywania pozostawiam odbiorcy”.
/Przemysław Pokrywka/

wystawa trwa 5.01 – 4.02

wstęp bezpłatny

Szczegóły

Dzień:
6 stycznia 2018
Godzina:
10:00 - 14:00
Kategoria: