Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską

11 lutego 2017, 18:00 - 19:00

Spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską

Na zaproszenie portalu Bieszczady.pl przyjeżdża autorka bestselerowych reportaży „Białe” i „Hen” aby spotkać się czytelnikami i opowiedzieć o Arktyce i północnej Norwegii. Spotkanie odbędzie się 11 lutego o godz. 18:00 w Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.

Ilona Wiśniewska to uznana reporterka i fotografka, współpracująca na stałe z wydawnictwem „Czarne”, „Polityką” i magazynami podróżniczymi. Autorka reportażu „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, za który była nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, książki pt. „Hen. Na północy Norwegii”, za którą została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak 2016; ponadto nominowana do tytułu Kobiety Roku 2015 w plebiscycie portalu Wirtualna Polska.

Od 7 lat mieszka na północy Norwegii. Wszystko zaczęło się od krótkiej podróży na Spitsbergen.  Północ, ale także ludzie, których tam spotyka – to bohaterowie jej reportaży. Izolacja geograficzna oraz surowa przyroda wpływają na ludzkie relacje, trudne historie, samotność i tajemnice. Wiśniewska nie boi się poruszać niewygodnych tematów – dla kraju kojarzącego się z tolerancją – związanych z dyskryminacją rasową, własną tożsamością, czy też starzejącym się społeczeństwem. Jej książki cechuje szczególny sposób narracji, który sprowadza się czasami do krótkich zdań, w których zaszywa intensywne emocje – okraszone błyskotliwą ironią i humorem. Całość staje się świetnym sposobem na poszukiwanie wartości uniwersalnych niezależnych od kraju i kultury. Ilona jest również mistrzynią fotografii minimalistycznej. Niektóre z jej prac będzie można zobaczyć na dużym ekranie podczas spotkania.

To jedno z ostatnich spotkań Ilony Wiśniewskiej z czytelnikami przed wyjazdem z Polski. Niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Bieszczad, turystów i pasjonatów (których w Bieszczadach nie brakuje) – do rozmowy o podróżach, poznawaniu Północy i wykraczaniu poza nasz codzienny świat.

Organizatorem spotkania z Iloną Wiśniewską jest portal Bieszczady.pl, a rozmowę poprowadzą Rafał Potocki (Polskie Radio Rzeszów) oraz Stanisław Strzyżewski (Bieszczady.pl).

„Nikt tak nie kusi podróżą na Północ jak Wiśniewska.” Filip Springer

Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE Z ILONĄ WIŚNIEWSKĄ W BIESZCZADACH
11.02.2017 (sobota), godz. 18:00
Centrum Ursa Maior
Uherce Mineralne 122A

WSTĘP WOLNY

Kontakt:

Stanisław Strzyżewski
Bieszczady.pl

Tel. +48 698 872 285
Email: admin@poczta.bieszczady.pl

Szczegóły

Dzień:
11 lutego 2017
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria:

Organizator

Nazwa
Centrum Ursa Maior

Miejsce

Nazwa
Centrum Ursa Maior
Adres
Uherce Mineralne 122A
+ Google Map