Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

EQUILIBRIUM: Ćwiertniewski / Sikora / Łyjak

31 stycznia, 10:00 - 17:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Co tydzieńna Wtorek, Środa, Czwartek, i Piątek aż do 2 lutego 2024

BWA Galeria Sanocka zaprasza:

EQUILIBRIUM: Ćwiertniewski / Sikora / Łyjak

wernisaż: 5.01.2014
godzina 18:00

wystawa trwa do 2.02.2014 r.

Tytułowe “Equilibrium” to stan równowagi, harmonii lub stabilności między różnymi siłami, elementami lub aspektami. W kontekście sztuki, “equilibrium” odnosi się do subtelnego balansu między różnymi elementami twórczymi, tworzącymi spójną całość. Wystawa prezentuje prace trzech artystów współczesnych – Krzysztofa Ćwiertniewskiego, Zbigniewa Sikory i Pawła Łyjaka. Poruszają się oni w obszarze sztuk wizualnych, eksplorując różne media, od tradycyjnej grafiki po nowoczesne NFT. Kluczowym tematem przewodnim tej ekspozycji jest “equilibrium” – subtelna równowaga między światłem a barwą, tradycją a nowoczesnością, a także człowieczeństwem a technologią.
Krzysztof Ćwiertniewski, przenikając granice sztuki, poszukuje organicznych połączeń między sztuką a nauką. Jego prace, oparte na grafice, fotografii, filmie i rzeźbie, emanują subtelną równowagą światła i barwy. Interdyscyplinarne podejście Ćwiertniewskiego odsłania fascynację harmonią między różnymi formami wyrazu artystycznego, tworząc dynamiczne kompozycje pełne życia i ruchu.
Zbigniew Sikora, prezentując zbiór prac związanych z miastem, elektroniką i nowoczesnymi technologiami, eksploruje harmonię między tradycją a postępem. Jego dualistyczne podejście do obrazów, zawierające fragmenty miast, mikro- i makroskale, odzwierciedla równowagę pomiędzy statycznym a dynamicznym. Fascynacja Sikory technologią ukazuje się w wykorzystaniu NFT, blockchain i sztucznej inteligencji, podkreślając dwoistość obecności technologii w naszym życiu.
Paweł Łyjak, będąc w poszukiwaniu swojego “Ja” i istoty bycia, przekracza granice emocji, chęci dobra, a także namiętności. Jego prace koncentrują się na harmonii między materią a duchem, a także pomiędzy tradycyjnym warsztatem graficznym a eksperymentami z różnymi materiałami. Przez motywy domu, rodziny i ludzkiej twarzy, Łyjak poszukuje równowagi między stałością a nietrwałością, odzwierciedlając istotę ludzkich doświadczeń.
W serii prac prezentowanej na wystawie “Equilibrium”, Ćwiertniewski, Sikora i Łyjak ukazują nieustającą walkę i harmonię między przeszłością a przyszłością, tradycją a innowacją, człowieczeństwem a technologią. Równowaga między tymi elementami tworzy dynamiczną ekspozycję, gdzie każdy artysta, choć różniący się stylem i medium, wspólnie dąży do zrozumienia i wyrażenia współczesnej rzeczywistości. W pracach Ćwiertniewskiego, światło i barwa stają się kluczowymi elementami, które nadają życie dziełom. Sikora, fascynujący się technologią, eksploruje balans między kontrolą a wolnością, innowacją a tradycją, uzupełniając jednocześnie swoje prace o nowy wymiar cyfrowy. Łyjak, poprzez emocje i uczucia, eksperymentuje z tradycyjnymi technikami graficznymi, szukając równowagi między materialnością a duchowością.
Wspólnym mianownikiem dla tych trzech artystów jest poszukiwanie harmonii w dynamicznym świecie, gdzie technologia staje się nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Wprowadzając pojęcie “equilibrium”, wystawa ta staje się refleksją nad współczesnym człowieczeństwem, jego relacją z otaczającym światem, technologią i sobą samym. Prace tych twórców, chociaż różnorodne, tworzą wspólną przestrzeń równowagi, gdzie światło, barwa i technologia współistnieją, konkurując i jednocześnie uzupełniając się nawzajem.

ZAPRASZAMY!!

Szczegóły

Dzień:
31 stycznia
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria:
Strona:
https://bwa.sanok.pl/

Organizator

Nazwa
BWA Galeria Sanocka
Telefon:
13 463 60 30
Email:
Strona:
http://bwa.sanok.pl/

Miejsce

Nazwa
BWA Galeria Sanocka
Adres
Rynek 14, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 463 60 30
Strona:
http://bwa.sanok.pl/