Andrzej Zaucha Songbook
Janusz Szrom – wokal
Paweł Perliński – fortepian
Paweł Pańta – gitara basowa
Marcin Jahr – perkusja
Jest to koncert poświęcony wybitnemu polskiemu wokaliście Andrzejowi Zausze. Program powstał z utworów ułożonych chronologicznie, wg dat ich nagrywania. Przyjęcie takiego układu znakomicie naświetla drogę artystyczną artysty i w ciekawy sposób pokazuje kierunek rozwoju jego artystycznego języka. Usłyszycie Państwo oprócz znanych przebojów, tj. „Byłaś serca biciem” czy „Siódmy rok” wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach przeżywają swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie. Inicjatorem projektu jest Janusz Szrom, wspaniały wokalista jazzowy, autor opracowania nutowego wszystkich utworów wykonywanych przez Andrzeja Zauchę. Na scenie towarzyszą soliście czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Paweł Perliński, Paweł Pańta, Marcin Jahr.
Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy, publicysta Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika “Jazz Forum” w latach 2009 – 2014. Krytyk-Dziennikarz Roku 2019 wg. Plebiscytu Stowarzyszenia Jazz Melomani. Pedagog, doktor habilitowany sztuki muzycznej. Udekorowany Medalem Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego”.Za początek swojej profesjonalnej działalności na scenie muzycznej przyjmuje rok 1994, w którym zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W kolejnym roku, z rąk Marka Karewicza otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności “Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa 95′. W tym samym roku ukończył z wyróżnieniem edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od lat nagrywa i koncertuje z muzykami stanowiącymi trzon polskiej sceny muzycznej. Jego głos usłyszeć można na ponad czterdziestu albumach CD. W 2008 roku Janusz Szrom został wybrany przez legendarnego Michela Legranda do wspólnego występu podczas jubileuszowego 50 festiwalu Jazz Jamboree. Jest autorem projektu muzycznego “Straszni Panowie Trzej”, pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Dwa spośród jego albumów otrzymały status Złotej Płyty: “Straszni Panowie Trzej” (2009) oraz “Pogadaj ze mną” (2009).
Oprócz wokalistyki, zajmuje się również nauczaniem oraz publicystyką. W latach 2004-2013 prowadził klasę jazzowego śpiewu w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. w Warszawie. W latach 2011-2018 w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 2012 do chwili obecnej jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od roku 2017 jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych Cho-jazz w Chodzieży. Od roku 2017 redaguje rubrykę Księga Polskich Standardów w branżowym miesięczniku „Jazz Forum”, w którym zamieszcza nuty oraz opisuje historię narodzin najpiękniejszych polskich piosenek. Autor wydawnictw:1.Trzytomowej monografii Andrzeja Zauchy: Andrzej Zaucha Song Book (2017-2019).
2.Warsztaty Muzyczne w Chodzieży 1971-2020. Monografia (2020).3.Jednotomowej monografii Krzysztofa Komedy: Krzysztof Komeda Song Book .4.Jednotomowej monografii Ludmiły Jakubczak: Ludmiła Jakubczak Song Book
Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.