Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Polska muzyka filmowa

29 września 2022, 18:00 - 20:00

| 60zł

29.09. godz.18.00     

Polska muzyka filmowa

Ulubione piosenki z filmów i seriali telewizyjnych

sala widowiskowa SDK
cena biletu 60 zł

Bożena Zawiślak – Dolny
Katarzyna Zawiślak – Dolny
Marcin Jajkiewicz
Jakub Milewski

Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy

Bożena Zawiślak-Dolny
Została powszechnie uznana za jedną z najlepszych polskich odtwórczyń partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Postać tę kreowała w teatrach operowych Krakowa, Warszawy, Gdańska, Bytomia, Łodzi, Szczecina, a jej rola w Operze Bałtyckiej (dyrygent Jerzy Maksymiuk) została uznana za najlepszą kreację roku. Występowała na całym świecie, m.in. w operach Rossiniego (Kopciuszek, Cyrulik Sewilski, Semiramida) i Verdiego (Bal maskowy, Trubadur, Nabucco, Rigoletto, Aida), a także prezentując utwory oratoryjno-kantatowe (Stabat Mater Pergolesiego i Szymanowskiego, Requiem Verdiego i Dworzaka, VII Symfonia Mahlera, Czarodziejska miłość De Falli). Wielkim sukcesem były wykonania songów Kurta Weilla, najpierw w Teatrze Stu-wspólnie z Janem Peszkiem, a potem w przygotowanym przez Operę Śląską spektaklu Zagraj mi melodię z dawnych lat (reż. Józef Opalski). Jej rola Aldonzy-Dulcynei w musicalu Człowiek z La Manchy M. Leigha, wystawionym w Łódzkim Teatrze Muzycznym i Operze Krakowskiej, została wspaniale przyjęta przez publiczność. Oprócz tego głośnymi sukcesami Bożeny Zawiślak-Dolny w Operze Krakowskiej były kreacje: Romea w operze Belliniego Capuletti i Montecchi, (Richard Bonyng), Hrabiny w Damie Pikowej P. Czajkowskiego, Śmierci w Pastorałce L. Schillera, Evelin Huck w prapremierze operetki K. Szymanowskiego Loteria na mężów, Cześnikowej w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Łariny w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego.
Została uhonorowana Nagrodą Wojewody Małopolskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, statuetką Ariona przez ZASP oraz Złotym Krzyżem Zasługi i srebrnym medalem Gloria Artis.

Katarzyna Zawiślak-Dolny

Urodzona w 1986 roku w Gdańsku. Ukończyła PWST w Krakowie z wynikiem celującym. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego pracuje od początku drogi zawodowej, czyli od 2010 roku. Grała tutaj m.in. w: Czarnoksiężniku z krainy Oz Lymana Franka Bauma w reż. Jarosława Kiliana (2011), Ziemi obiecanej Władysława Reymonta w reż. Wojciecha Kościelniaka (2011), Maskaradzie Michaiła Lermontowa w reż. Nikołaja Kolady (2013), Rytuale Ingmara Bergmana w reż. Iwony Kempy (2015), Dziejach upadków Honore de Balzaca w reż. Małgorzaty Warsickiej (2016), Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Drugiej Nagrody Aktorskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody zespołowej na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Finalistka Ogólnopolskiego festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego i laureatka Festiwali Piosenki Francuskiej. Obecnie występuje m.in. w spektaklach: Dziady w reż. Mai Kleczewskiej, Balladyna w reż. Pawła Świątka, Wojna polsko-ruska w reż. Pawła Świątka, Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale w reż. Cezarego Tomaszewskiego, Znachor w reż. Jakuba Roszkowskiego. Aktorka zagrała także w filmach, m.in. w Gwiazdach Jana Kidawy–Błońskiego, 1800 gramów Marcina Głowackiego i serialach: Miasto Skarbów, Lekarze na start, Zakochani po uszy, Na sygnale, Papiery na szczęście.

Marcin Jajkiewicz

Laureat teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020r. Aktor musicalowy , wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musical. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie wciela się w rolę JeanValJeana w musicalu „Nędznicy” ,Johna w Miss Saigon oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Wieloletni artysa popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w nowym programie Robeta Janowskiego „Gra muzyka”.Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki” Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron Arena ,gdzie wcielał się w postaci tj. Dżin, Krab Sebastiana Herkules. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Brał udział w wielu prestiżowych koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem ,Dzień Kotana ,Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011(na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah). W wielu koncertach występował na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak , Ryszardem Rynkowskim ,Marylą Rodowicz , Justyną Steczkowską , Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem ,Marią Sadowską , Krzysztofem Krawczykiem. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka(laureata programu „Mam Talent”)„Tango Corazon” .

Jakub Milewski – baryton

Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a tak że producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 r. na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego Kantaty „Totus Tuus CałyM Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Koncert zarejestrowany został telewizyjnie we włocławskiej katedrze (we współpracy z MKiDN, NCK i TVP) 10 września 2020 r. z udziałem wybitnych polskich solistów, chóru i orkiestry symfonicznej pod jego dyrekcją. Jakub Milewski na swoim koncie ma kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą „Kantata Przemienienia” (CD + nagraną pod je go dyrekcją, wydaną przez Edycję św. Pawła, a także jako śpiewak solista m.in. „Pieśni Powstania Warszawskiego w nowych aranżacjach Włodzimierza Korcza” Korcza”, wydaną przez warszawską Filharmonię im. R. Traugutta, czy „Śpiewy historyczne” zarejestrowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia i wydane przez Fundację 1863.pl Milewski pracował m.in. nad spektaklami operowymi: „Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwór“ S. Moniuszko (UMFC/Teatr Wielki Opera Narodowa/Filharmonia Świętokrzyska) i „Wesele Figara” rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy). W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku m2019 odebrał odznakę honorową Za zasługi dla Miasta Ostrołęki.

Mieczysław Smyda – dyrygent, skrzypek

Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach w specjalnościach: skrzypce, kameralistyka, dyrygentura symfoniczno-operowa. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Brał udział w wielu prestiżowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i zagranicą. Współpracował z wieloma orkiestrami i instytucjami kultury m.in. z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą Krakowską, Operą Śląską, Filharmonią Krakowską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Presidential Orchestra of the Republic of Belarus. Przez ponad 20 lat był związany zawodowo z Krynicką Orkiestrą Zdrojową im. Adama Wrońskiego, w której pełnił funkcję kierownika artystycznego i koncertmistrza. Jest też inicjatorem licznych wydarzeń kulturalnych swojego regionu. Założył i jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Arte Symfoniko. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt programów artystycznych, które były emitowane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, jak również nagrania płyt CD i DVD. Za zasługi w dziedzinie kultury otrzymał odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Złote Jabłko Sądeckie” i „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

Szczegóły

Dzień:
29 września 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
60zł
Kategoria:
Strona:
http://www.sdksanok.pl/

Organizator

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Telefon:
13 463 10 42
Email:
Strona:
www.sdksanok.pl

Miejsce

Nazwa
Sanocki Dom Kultury
Adres
Mickiewicza 24, Sanok, 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 463 10 42
Strona:
http://www.sdksanok.pl/