Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Spotkanie z Krzysztofem Potaczałą

20 maja, 18:00 - 20:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Potaczałą pt.: „Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu”. To drugie z cyklu spotkań autorskich organizowanych w ramach projektu „Historyczne bestsellery” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Krzysztof Potaczała – dziennikarz i reporter związany z Bieszczadami, w ostatnich latach wydał książki: „To nie jest miejsce do życia. Jak Stalin wysiedlał ludzi znad Bugu i z Bieszczad”, „Zostały tylko kamienie. Akcja „Wisła”: wygnanie i powroty”, „Bieszczady w PRL-u”.

„Peerelowska propaganda wykreowała wizerunek komunistycznego świętego i półboga. Twarz „człowieka, który się kulom nie kłaniał” zdobiła znaczki pocztowe, monety i banknot pięćdziesięciozłotowy. Ostatnim szlakiem „bohatera” pielgrzymowało tysiące Polaków, którzy w 1987 roku uznali generała za czwartego najwybitniejszego rodaka w XX wieku. Tymczasem na legendzie zaczęły pojawiać się skazy… I to właśnie te strony książki, które opisują upadek mitu i prawdziwą biografię Świerczewskiego są chyba najbardziej interesujące.” (www.histmag.org)

Zapraszamy do Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku 20 maja 2022 r. o godz. 18.00.

Szczegóły

Dzień:
20 maja
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria:
Strona:
https://biblioteka.sanok.pl/

Organizator

Nazwa
Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka
Telefon:
13 464 57 50
Email:
Strona:
www.biblioteka.sanok.pl

Miejsce

Nazwa
Sala Gobelinowa w Muzeum Historycznym w Sanoku
Adres
Zamkowa 2, Sanok, Sanok 38-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
13 46 306 09
Strona:
http://muzeum.sanok.pl/pl/